Trajanje projekta: 1. 12. 2013–31. 10. 2015
Partnerji:
- CIK Trebnje – Center za izobraževanje in kulturo Trebnje, Slovenija
- EUROCOOP d.o.o., Slovenija
- Amrita OBK, Madžarska
- Drom Kotar Mestipen, Španija
- Düzce MEM, Turčija
ZAKAJ MS4ROW?
Romi so marginalizirana družbena skupina, ki se vsak dan srečuje s predsodki, diskriminacijo in socialno izključenostjo. Še toliko bolj so izključena romska dekleta, ki so pogosto žrtev dvojne diskriminacije: ker so ženske in ker so Rominje.
Romske ženske imajo pomembno vlogo v družini in so ključne nosilke vzgoje, razvoja in izobraževanja otrok. Pogostokrat se zaradi zgodnjega materinstva odločajo za predčasno prekinitev izobraževanja, ki je hkrati s pomanjkljivimi izkušnjami na področju zaposlovanja, glavni razlog, da težje pomagajo svojim otrokom na njihovi izobraževalni in poklicni poti.
Zato je vseživljenjsko učenje, načrtovanje in spremljanje poklicne poti Rominj ključnega pomena za njihovo uspešno integracijo v družbo, povečanje njihovih možnosti zaposlovanja ter uspešno opravljanje starševske vloge.
KAJ JE MS4ROW?
Spletno podprt MENTORSKI SISTEM ZA ROMSKA DEKLETA (MS4ROW), ki bo ob podpori mentorjev udeleženkam omogočal oblikovati in uresničiti osebno izobraževalno ter zaposlitveno pot.
Skozi 10-mesečno PILOTNO IZVEDBO bo razvit mentorski sistem preizkušen v vseh partnerskih državah.
USPOSABLJANJE bo MENTORJE opremilo z vsebinami in pristopi za kakovostno delo pri svetovanju ter spremljanju udeleženk v mentorskem sistemu.
SPLETNA APLIKACIJAbo omogočala načrtovanje in spremljanje izobraževalnih aktivnosti ter poklicne poti, hkrati pa bo nudila okolje za e-izobraževanje z ustreznimi učnimi gradivi.
Z INDIVIDUALNIMI SREČANJI in SKUPINSKIMI DELAVNICAMI bodo mentorji vodili in spodbujali romska dekleta na začrtani poti, dekleta pa usvajala različne spretnosti, znanja in kompetence.
NAMEN MS4ROW:
- razviti celovit alternativni mentorski sistem za romska dekleta na njihovi izobraževalni in poklicni poti
- spodbuditi vključevanje romskih deklet v vseživljenjsko učenje in razviti njihove spretnosti ter kompetence za aktivno vključevanje na trg dela
- opolnomočiti romska dekleta pri spopadanju z diskriminacijo, s katero se srečujejo v življenju
Več o projektu:
Informacije:
Patricija Pavlič / Tanja Vrčkovnik
T: +386 7 34 82 101 / +386 7 34 82 103
E: patricija.pavlic@ciktrebnje.si / tanja.vrckovnik@ciktrebnje.si
“Izvedba tega projekta je financirana s strani Evropske komisije. Vsebina komunikacije je izključno odgovornost avtorja in v nobenem primeru ne predstavlja stališč Evropske komisije.